Keskkonnast hoolimine

Damixa arvestab keskkonnaga kõiges, mida ta ette võtab. Roheline olla on trendikas, kuid Damixa puhul on see seotud ka traditsiooniga ja tema keskkonnafilosoofiaga. Sellest tulenevalt on Damixa vett säästva tootedisaini alal esirinnas.


Puhas vesi on napp loodusvara. Viimase saja aasta vältel on maakera rahvastik suurenenud kolm korda, seevastu vee tarbimine on kasvanud seitse korda. Me peame neid kasinaid ja kalleid piisku hoidma. Seetõttu on Damixa toonud turule palju niisuguseid mudeleid, mida saab veesäästlikumaks reguleerida.

„Nõks peitub selles, kuidas arendada ja kujundada suurepäraseid tooteid, mis annaksid tarbijale imelise kümbluskogemuse, samas kahandaksid veekulu näiteks 25–30%,” selgitab Claus Rosager Nielsen, asepresident uurimis- ja arendustegevuse alal.


Aastate jooksul on Damixa tõestanud, et see on teostatav. Mõistagi saab kõik mudelid vajaduse korral seadistada ka 100% veetarbivuse peale. Keskkonnahoidu soodustavate elementide rakendamise tulemusena hoitakse Damixa segistite abil tavamajapidamises ühe aasta jooksul kokku tuhandeid liitreid vett. Seda kokkuhoidu tunnetab iga perekond ja kui vett otsustavad kokku hoidma hakata paljud ühe ja sama piirkonna inimesed, avaldab see suurt mõju ka ühiskonnale ja keskkonnale.


Keskkonnafilosoofia


Damixa keskkonnafilosoofia on sõnastatud tema keskkonnaalases tegevuskavas, mis moodustab ettevõtte kõigi tegevuste aluse.


„Uue, vett säästva varustuse väljaarendamise kõrval keskendume me ka materjalide ümbertöötlemisele, et tootmisprotsessis energiat kokku hoida. Me eelistame neid tarnijaid, kes suudavad dokumenteerida, et nende puhul on tegemist keskkonnateadlike ettevõtetega. Ühtlasi püüame keskkonnateadlikkust edendada ka omaenda töötajate hulgas,” räägib Damixa tegevdirektor Ole Sander. „Oma toodete puhul teeme keskkonda arvestavaid valikuid ja taaskasutame materjale. See kehtib ka olemasolevate toodete hindamise ja uute loomise kohta, mille puhul me peame silmas elu tsüklilisust. Me tunneme ühiskonna ees vastutust,” selgitab Ole Sander.

Keskkond mängib Damixa puhul keskset rolli. „Asjad peavad moodustama terviku. Meil tuleb arvestada keskkonnaga, samas keskenduda peenele disainile, funktsionaalsusele ja suurepärasele kvaliteedile. Me tahame anda tarbijatele üle kogu maailma paljudeks aastateks imelise kogemuse – seda ka siis, kui neil on kunagi vaja Damixa toode uuega asendada ja vana puhta südametunnistusega minema visata,” räägib Ole Sander.