Disainerid

Damixat kehastavad andekad disainerid

Damixa on kogu maailmas tuntud oma suurepärase Taani disaini poolest. Meie koostöö andekate disaineritega on see, mille tulemusena valmivad segistid ka järgmistele põlvkondadele.


Damixa teeb tihedat koostööd uusi suundi loovate disaineritega üle kogu maailma, et kindlustada oma koht segistivalmistajate esirinnas ka tuleviku kodude jaoks. „Peame alati tagama, et me mõlemad täidame ja ületame tarbija ootused,” selgitab Ole Sander, Damixa president ja tegevdirektor.


Disain ja funktsionaalsus käivad käsikäes


Damixa disainialaste tõekspidamiste järgi peavad disain ja funktsionaalsus käima käsikäes. See filosoofia kajastub ka ettevõtte motos „When design makes sense”. Me kulutame palju ressursse köögis ja vannitoas käitumise ning sellega seotud ootuste kindlakstegemisele ja nende mõistmisele.Damixa segisti ei pea mitte ainult hästi toimima, vaid ka kujunduse poolest paljudeks aastateks meeldivaks jääma. Meie segistid on pälvinud laialdase tunnustuse ning võitnud mitu rahvusvahelist disainiauhinda. Palun vaadake allolevat linki.

 

 

Anders Hermansen

Disainer Anders Hermansen lõpetas Taani disainikooli 1982 aastal mööblidisainerina.  Ta on töötanud tuntud Taani firmadega nagu Paustian A/S ja Louis Poulsen. Alates 1980 aastate lõpust on ta arendanud tooteid koos firmaga B&O – viimati Beosound 5 ja Beoplay V1
 
Damixa A-Pex seeriaga saab väljapaistev disainitraditsioon jätku.
„On olnud väga huvitav väljakutse panna kokku klientide soovid, innovatsioon ja klassikalised segisti funktsioonid, mis elustavad paljusid erinevaid ruume tehes nad ilusaks ja funktsionaalseks“, ütleb Anders Hermansen.

 

 

 

Arkitema

Arhitektipraksise Arkitema disainijuht Anne Qvist on naine, kes on Damixa tooteseeria Profile segistite taga – ilus minimalism köökide, vannitubade ja duširuumide tarbeks. Tuginedes Arkitema tõekspidamisele, mille järgi tuleb toode siduda seda ümbritsevaga, on Anne Qvist kujundanud modernse klassika, mis sobib nii vanadesse kui ka uutesse kodudesse.


Anne Qvist ütleb Profile’i kujunduse kohta nii: „Ma armastan head kvaliteeti ning ma armastan kõike, mis on lihtne ja stiililiselt terviklik. Sellel põhinebki Profile seeria, mis sobib aega, milles me elame. Me oleme oma igapäevaelus hõivatud. Tahame end ümbritseda hea disainiga ja asjad lihtsalt peavad alati töötama. Profile seeria  puhul võid kindel olla, et kogu käsitus on korralikult läbi mõeldud ja toob igapäevaellu rõõmu.”

 

 

Gneissgroup

Gneissgroup on Kopenhaageni disainiettevõte, millel on metsikud ideed ja igatsus uuendusliku järele. Gneissgroupi ja Damixa esimese koostöö tulemuseks oli lihtne ja geniaalne tootesari G-Type, mis võitis ka rahvusvahelise disainiauhinna.

Gneissgroupi disainer Mikal Harrsen ja arhitekt Torben Jørgensen võtsid Damixaga ise ühendust, omades G-Type’i esialgset ideed – see käsitlus tekitas meie disainiosakonnas niisugust elevust, et selle uuendusmeelse ettevõttega oldi kohe valmis koostööd tegema.

 

 

Damixa enda disainerid

Damixal endalgi on disainiosakonnas palju annet. Damixa disainerid mõtlesid, et miks peaks vesi voolama segistist ainult allapoole. kui praktiline see oleks, et vesi saaks voolata ka ülespoole – näiteks siis kui tahetakse vett juua.

Seda tähelepanekut rakendas Damixa segistiseeria Arc puhul. Selle seeria mudelitel saab jooksutoru pöörata ühelt küljelt teisele ning üles ja alla, et lihtsustada näiteks vee suunamist valamu nurkadesse. Juhuks kui on vaja valamut puhastada või potti veega täita. Paljud selle segistiseeria omadused ja silmapaistev kujundus on toonud Arcile kaks rahvusvahelist auhinda.

„Me tahtsime ühendada palju funktsioone lihtsa ja stiilse välimusega, mis on niivõrd iseloomulik heale Taani disainile. Sellepärast kasutasimegi käepidemena kangi ning panime juurde otsiku, mida on meeldiv puudutada ja mis annab selgelt mõista, kust kinni haarata, et seadet kasutada,” selgitab Claus Rosager Nielsen, asepresident uurimis- ja arendustegevuse alal.


Valge ja punane – valmis vahetuseks


Arc seeria on saadaval nii täielikult kroomitud versioonina kui ka osaliselt kroomitud variandina, mille juurde kuuluvad pehmed mustad, punased ja valged otsikud käepideme ja jooksutoru jaoks. Sel moel on võimalik segisti värvi muuta, juhuks kui peaks tekkima tahtmine köögi või vannitoa väljanägemist värskendada.